Filterset 3 maan & planeten vanaf 150 mm (6")
- Filterset 3 maan & planeten vanaf 150 mm (6") opening
- Gemaakt van optisch glas van hoge kwaliteit
- Filteroppervlakken zijn evenwijdig en gepolijst
- Antireflecterende filteroppervlakken
- Filterbevestigingen van zwart geanodiseerd aluminium
- Filterdraad aan beide zijden (binnen/buiten)
- Verscheidene filters kunnen dus tegelijkertijd worden gebruikt
Met BRESSER is een prettige kennismaking met de grote wereld van de astronomie mogelijk. Onze uitgebreide informatie ("Telescoopgids") biedt waardevolle tips voor beginners - maar ook ervaren astronomen kunnen onze verstrekte informatie (bijv. tabellen voor de geografische breedte van alle grote wereldsteden) gebruiken als naslagwerk.
Hier is de inhoudsopgave van de uitgebreide BRESSER Telescoopgids:
- 2. De blik op de sterrenhemel
- 2.1 Kijken met het blote oog
- 2.1.1 Sterrenbeelden met het blote oog waarnemen
- 2.2 Kijken met een verrekijker
- 2.2.1 Planeten en manen waarnemen met een verrekijker
- 2.2.2 Deep Sky-objecten waarnemen met een verrekijker
- 2.2.3 Alle begin is makkelijk
- 2.3 Kijken met een telescoop
- 2.4 De maan
- 2.4.1 De maanfasen
- 2.4.2 De ons afgekeerde kant van de maan
- 2.4.3 De maankaart
- 2.4.4 Maria (Zeeën)
- 2.4.5 Mare
- 2.4.6 Kraters
- 2.4.7 Stralenkraters
- 2.5 Het zonnestelsel waarnemen met een telescoop
- 2.5.1 Waar zijn de planeten?
- 2.5.2 Planetenwaarneming
- 2.5.3 De positie van de planeten ten opzichte van de zon
- 2.5.4 De planeten stellen zich voor
- 2.5.5 Deep Sky-waarneming met een telescoop
- 2.6 Praktische waarnemingstips en trucs
- 2.6.2 Tips voor optimale waarnemingsomstandigheden
- 2.7 De mooiste objecten het hele jaar door
- 4. Telescopen
- 4.1 De telescoop als observatie-instrument
- 4.2 Optiek
- 4.2.1 Refractor (lenzentelescoop)
- 4.2.2 Reflector (spiegeltelescoop)
- 4.3 Mechanica
- 4.3.1 Azimutaal montering
- 4.3.2 Parallactische montering of equatoriale montering
- 4.3.3 Volgmotoren
- 4.4 Accessoires
- 4.4.1 Oculairs
- 4.4.2 Belangrijke tips voor het kiezen van oculairs
- 4.4.3 Filters
- 4.4.4 Fotografische accessoires
- 4.4.5 Overige accessoires
- 5.1 Welke telescoop voor wie?
- 5.1.1 Deep-sky waarnemingen
- 5.1.2 Nabije planeten observeren
- 5.1.3 Het thema draagbaarheid
- 5.1.4 Prijsfactor bij de aanschaf van een telescoop
- 6. Nuttige tabellen
- 6.1 Tabel voor de geografische breedte van alle grote wereldsteden
- 6.1.1 Waarnemers op het noordelijk halfrond (N):
- 6.1.2 Waarnemers op het zuidelijk halfrond (Z):
- 6.2 Zoekkaart voor opvallende sterren
- 6.3 Jij en het universum - of: afstanden in het heelal
Sky Guides van Bresser
EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Light Blue No.82A - 0310265
De kleur lichtblauw ondersteunt het kijken naar de hoge wolken op Mars. Het contrast neemt toe. De donkerrode structuren worden nog donkerder weergegeven, dus dit is het perfecte filter om de grote rode vlekken op de gasplaneet Jupiter te bekijken. De ringen van Saturnus zullen worden geaccentueerd, de structuren van de Venusatmosfeer zullen nog fijner worden.
EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Violet No.47 - 0310272
Het paarse filter is perfect om Venus te bekijken. Door het doorkijken worden de donkere wolken van de Venusatmosfeer nog beter zichtbaar. Hij ruimt ook de structuren van de ringen rond Saturnus op. Door de grote openingen en het heldere zicht is dit filter ook goed om Mercurius te bekijken.
EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Light Red No.23A - 0310271
Het blauw/blauwe groene licht is volledig geblokkeerd. Het contrast tussen de kaart en de lichtere zones zal enorm toenemen. Dit is echt handig als je naar Jupiter of Saturnus kijkt. Of voor mars, het kijken naar de palen.
EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Yellow-Green No.11 - 0310269
Als we naar het oppervlak van de Maan door het filter kijken, zullen de contrasten enorm toenemen. Hetzelfde geldt voor de planeet Mars. Op de grote planeet Jupiter kun je bij gebruik van het filter zelfs de contrasten tussen de wolkenbanden en nog veel meer details zien. Beginnend met een telescoop met een diameter van 8" en een helder zicht, krijg je zelfs verschillende details van Saturnus te zien.
Waar is een kleurenfilter en hebben we die echt nodig?
Kleurenfilters maken het licht, dat het oog of de sensor van de camera bereikt, iets donkerder. Dit elimineert bijvoorbeeld sterkere overgangen. Het resultaat is dat je beeld en foto meer contrast krijgt en automatisch meer details laat zien.
KENMERKEN
- Geschikt voor telecsopen met een opening van 150mm (6 inch)
- Filtermaat van 1,25 inch
- Gemaakt van hoogwaardig optisch glas
- Filterglas is absoluut evenwijdig aan elkaar
- Alle optische oppervlakken zijn voorzien van antireflexcoatings
- Filterbehuizing van zwart geanodiseerd aluminium
- Filterschroefdraad aan beide zijden (vrouwelijk/mannelijk)
- Meervoudig gebruik van filters is mogelijk
LEVERINGSOMVANG
- 1x EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Light Blue No.82A - 0310265
- 1x EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Violet No.47 - 0310272
- 1x EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Light Red No.23A - 0310271
- 1x EXPLORE SCIENTIFIC Filter 1.25‘‘ Yellow-Green No.11 - 0310269
- 4x Beschermdoosje
Batterijen vereist: | 0 |
---|---|
Kleur: | zwart |
Materiaal: | aluminium |
Schroefdraadmaat filter (mm): | 152.4 |
Toepassingsgebied [Telescoopfilter]: | Filtersets voor maan en planeten |
Totaal nettogewicht (incl. accessoires) (g): | 44 |
Type telescoopfilter: | Kleurenfilter |
Uitgebreide garantie (jaren): | 10 |
Product- en veiligheidsinstructies
Fabrikant:
Bresser GmbH, Gutenbergstraße 2, 46414 Rhede
www.bresser.de
- Algemene veiligheidsinstructies GEVAAR Lichaamsbeschadiging! Kijk nooit direct in de zon of in de buurt van de zon met dit apparaat. Er is GEVAAR VOOR BLINDHEID! Kinderen mogen het apparaat alleen onder toezicht gebruiken. Houd verpakkingsmaterialen (plastic zakken, elastiekjes, enz.) uit de buurt van kinderen! Er is VERSTIKKINGSGEVAAR! BRANDGEVAAR! Stel het apparaat vooral de lenzen niet bloot aan direct zonlicht! Door de lichtbundeling kunnen branden ontstaan. GEVAAR voor materiële schade! Demonteer het apparaat niet! Neem bij een defect contact op met uw vakhandelaar. Deze neemt contact op met het servicecentrum en kan het apparaat indien nodig ter reparatie opsturen. Stel het apparaat niet bloot aan temperaturen boven de 60° C!
- Kijk nooit zonder een goedgekeurd beschermfilter door een oculair/telescoop naar de zon. Een maanfilter mag nooit gebruikt worden voor zonne-observatie. Het maanfilter is alleen voor maanobservatie geschikt. Het zonnenfilter moet vóór de telescoopopening gemonteerd worden, niet op het oculair. Het licht dat door de optiek wordt gebundeld, zal anders onmiddellijk het filterfolie vernietigen, wat onmiddellijk leidt tot ernstige oogbeschadiging tot volledige blindheid.
- Laat de optiek nooit onbeheerd achter. Kinderen en onervaren volwassenen zouden het telescoop zonder de nodige voorzorgsmaatregelen naar de zon kunnen richten en daarbij hun gezichtsvermogen verliezen.
- Stel het apparaat niet bloot aan hoge temperaturen